0. 7:10 - 7:55
1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:35 - 11:20
5. 11:30 - 12:15
6. 12:30 - 13:15
7. 13:20 - 14:05
8. 14:10 - 14:55
9. 15:00 - 15:45
10. 15:50 - 16:35
11. 16:40 - 17:25
12. 17:30 - 18:15
W ramach realizacji programu profilaktycznego „Wybierz Życie - Pierwszy Krok” w dniach: 30 maj i 4 czerwiec 2019 r. wszyscy uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach, których celem było:
Jeżeli chcesz wiedzieć więcej możesz poszerzyć swoją wiedzę zaglądając na strony:
Komenda Główna OHP planuje przeszkolenie grupy młodzieży z całego kraju w zakresie tzw. GINĄCYCH ZAWODÓW.
Szkolenie realizowane będzie w oparciu o zasoby Wioski Ginących Zawodów w ECKIW w Roskoszy w terminie maj – październik 2019.
W szkoleniu mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie, w tym: osoby bezrobotne i poszukujące pracy oraz uczące się w wieku 18-25 lat.
Zawody, w których będziemy szkolić uczestników:
Termin: 20.05-01.06.2019: kowal, cukiernik
Termin: 01-13.07.2019: wędliniarz, stolarz/kołodziej, kamieniarz
Termin: 15-27.07.2019: piekarz, zdun
Termin 29.07.201-10.08.2019: cukiernik, kowal
Warunki:Czas trwania szkolenia : 96 godzin w ciągu 12 dni dydaktycznych. Zapewniony zwrot kosztów dojazdu. Zapewnione bezpłatne wyżywienie i noclegi przez cały czas trwania kursu.
UWAGA: osoby zainteresowane muszą posiadać zawód podstawowy konieczny do podjęcia danego szkolenia
Zawód podstawowy- wyjściowy do podjęcia szkolenia |
Kierunek szkolenia w ramach ginących zawodów |
ślusarz |
kowal, podkuwanie koni, kowalstwo artystyczne |
stolarz |
renowacja mebli, kołodziej, bednarz |
murarz/tynkarz/monter zabudowy i robót wykończeniowych |
brukarz, kamieniarz |
murarz/tynkarz/ monter zabudowy i robót wykończeniowych |
zdun |
kucharz i zawody pokrewne |
cukiernik |
kucharz i zawody pokrewne |
Wędliniarz, masarz |
kucharz i zawody pokrewne |
Piekarz wg tradycyjnych receptur |
krawiec |
tkacz, krawiec |
dekarz |
strzecharz, gonciarz |
Kontakt :
Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Chorzowie
ul. Opolska 19
Monika Przybylska- Trzeciak
Tel. 887-873-108, 32/3497117
Dnia 13 marca 2019 r. odbyło się spotkanie klasy trzeciej ck ZSZ z Policją. Zajęcia dotyczyły tematyki dopalaczy i narkotyków. Problematyka poruszała zagadnienia z zakresu norm prawnych, profilaktyki i leczenia. Ponadto zostały przedstawione zdjęcia i filmik obrazujące skutki zdrowotne, fizyczne, osobowościowe oraz zachowania osób, zażywających narkotyki/dopalacze. Zajęcia były przedstawione w sposób ciekawy dla młodzieży i poruszający do refleksji.
Dnia 28 lutego 2019 r. klasa 3A była na wycieczce w Areszcie Śledczym w Bytomiu. Uczniowie zobaczyli nowo otwartą wystawę ,,Izolacja a rzeczywistość więzienna”, która przedstawiała areszt dawniej i dziś. Funkcjonariusze omówili poszczególne eksponaty zgromadzone w ramach wystawy między innymi: urządzenia dawnego oddziału chirurgicznego, okulistycznego, wyposażenie celi mieszkalnej. Ciekawą atrakcją była również wystawa różnych przedmiotów połkniętych przez ludzi, przebywających w środowisku więziennym. Ponadto został wyświetlony film pt. „Więzienie- stracony czas”. Uczniowie również zapoznali się z problematyką więziennictwa.
Dnia 22 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie klas trzecich TG z Policją. Zajęcia dotyczyły tematyki dopalaczy i narkotyków. Problematyka poruszała zagadnienia z zakresu norm prawnych, profilaktyki i leczenia. Ponadto zostały przedstawione zdjęcia i filmik, obrazujące skutki zdrowotne, fizyczne, osobowościowe oraz zachowania osób, zażywających narkotyki/dopalacze. Zajęcia były przedstawione w sposób ciekawy dla młodzieży i prowokujący do refleksji.
Więcej zdjęć w galerii zajęcia klas III z Policją - narkotyki/dopalacze
PRACA KONKURSOWA WYKONANA PRZEZ KLASĘ 1 A
PRACA KONKURSOWA WYKONANA PRZEZ KLASĘ 4 A
Dnia 5 grudnia 2018 r. odbyły się spotkania klas pierwszych z Policją. Pani st. asp. Dagmara Białach poruszyła tematykę demoralizacji i przestępczości, omówiła różnice pomiędzy przestępstwem a wykroczeniem oraz między czynem karalnym a czynem zabronionym. Przedstawione zostały ogólne zagadnienia prawne, karne, środki wychowawcze. Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób ciekawy i interesujący. Pani Białach omawiając każde zagadnienie, opierała się na życiowych przykładach, co było bardziej zrozumiałe dla słuchaczy.
Więcej zdjęć w galerii SPOTKANIA Z POLICJĄ
Dnia 29 listopada odbyło się spotkanie profilaktyczne z zakresu raka piersi dla klas pierwszych z chorzowskim „Klubem Amazonek”. Uczniowie zostali zapoznani z problematyką raka piersi oraz sposobami samodzielnego badania się. Panie „Amazonki” podzieliły się z młodzieżą swoimi doświadczeniami związanymi z chorobą. Uczniowie obejrzeli film profilaktyczny, na którym zostały przedstawione metody jak właściwie badać piersi.
Dnia 28 listopada pedagog szkolny przeprowadził zajęcia z zakresu profilaktyki HIV i AIDS w klasach czwartych. Uczniowie bliżej poznali problem i uświadomili sobie poważny wpływ zachowań ryzykownych na zakażenie wirusem HIV. Młodzież została poinformowana o punktach konsultacyjnych, w których można zrobić anonimowe i bezpłatne badania krwi.
OFERTA dla zainteresowanych uczniów, którzy chcą skorzystać z pomocy, zajęć wyrównawczych, poradnictwa dot. zawodu, itp.:
"Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty zajęć i korepetycji dla młodzieży, proponowanej przez Centrum Usług Szkoleniowych i Aktywizacji Zawodowej dla Młodzieży CUMA. W ramach bezpłatnych zajęć oferujemy młodzieży uczącej się w Chorzowie:
-doradztwo zawodowe
-warsztaty i szkolenia (autoprezentacja, team building, pozyskiwanie funduszy)
-zajęcia językowe (j. angielski oraz j. niemiecki na dwóch poziomach - podstawowym lub średnio zaawansowanym)
-zajęcia wyrównawcze (j. polski, fizyka, chemia, matematyka)
-zajęcia z zakresu social mediów, marketingu internetowego i tworzenia stron internetowych.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne!
Więcej szczegółów pod numerem telefonu: 720-792-646, na stronie internetowej projektu http://cuma.chorzow.eu lub w siedzibie CUMY przy ulicy Wolności 3.
Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-18:00 oraz w wybrane soboty w godzinach 10:00-15:00.
Serdecznie zapraszam w imieniu załogi projektu,
Marcin Kawka
mentor Grupy Pilotażowej CUMA"
W listopadzie trwa akcja „Listopad z prewencją”- prowadzone są zajęcia „Stop Cyberprzemocy” dla klas pierwszych i drugich z pedagogiem szkolnym.
Uczniowie zapoznani są z konsekwencjami prawnymi, społecznymi i psychicznymi ofiary i sprawcy.
Prócz problematyki „przestępczości wirtualnej” poruszane są zagadnienia z zakresu innych form przemocy oraz przestępczości i demoralizacji. Młodzież poznaje różnice pomiędzy Ustawą o postępowaniu z nieletnimi, a Kodeksem Karnym.
Ponadto uczniowie dowiadują się informacji nt. środków wychowawczych oraz procedur postępowania w przypadku wystąpienia danego rodzaju przemocy na terenie szkoły.
W trakcie zajęć prezentowany jest film profilaktyczny pt. „Internet - dobry żart”, który porusza problem przeciwdziałania cyberprzemocy. Zostały wykonane gazetki profilaktyczne przez grupę Młodzieżowego Lidera Profilaktyki. Uczniowie klas pierwszych i drugich otrzymali ulotki wykonane przez pedagoga.
Dnia 21 listopada odbyło się spotkanie klas czwartych TG z funkcjonariuszami Służby Celno- Skarbowej. Zajęcia dotyczyły problematyki hazardu, uzależnień od gier.
Ponadto funkcjonariusze opowiedzieli o zadaniach i funkcjonowaniu oraz jednostkach Krajowej Administracji Skarbowej.
więcej zdjęć w galerii HAZARD? NIE, DZIĘKUJĘ
więcej informacji tutaj
Dnia 25 i 26 października w ramach Kampanii WZW (wirusowe zapalenie wątroby) we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną, zostały przeprowadzone zajęcia nt. WZW typu A, B i C w klasach drugich.
Zajęcia zostały przeprowadzone przez pedagoga szkolnego- p. Karolinę Wehowską.
Na zajęciach została poruszona problematyka profilaktyki, zachorowań, objawów, leczenia w/w typów wirusa.
Uczniowie obejrzeli spot nt. podstawowych zagadnień WZW, wypełnili ankiety i otrzymali ulotki.
Grupa Młodzieżowego Lidera Profilaktyki utworzyła gazetki nt. WZW.
Propagowane są również plakaty nt. WZW.
więcej zdjęć w galerii PROFILAKTYKA WZW
Dnia 25 i 26 października br. odbyły się zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego z Panią Moniką Przybylską-Trzeciak z OHP.
Spotkania zostały przeprowadzone dla klas: 4A, 4B i 3ck.
Uczniowie zdobyli informacje nt. obecnej sytuacji na rynku pracy, oczekiwań pracodawców i możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
Zostali też zapoznani z aktualnymi przepisami, prawami pracodawcy i pracownika.
Ponadto młodzież zapoznała się z zasadami rejestracji w Urzędzie Pracy- wyjaśnione zostały różnice pomiędzy statutem osoby bezrobotnej, a szukającej pracy.
Warsztat Szkolny
ul. Powstańców 6a
41-500 Chorzów
tel. (32) 24 11 075