MENU GŁÓWNE

.

.

 • Klasy I-sze

  W klasach TECHNIKUM

                                -  żywienia i usług gastronomicznych

                                -  kelner

                                BRANŻOWA SZKOŁA    I STOPNIA

                                            -   kucharz

                                            -   cukiernik

                                       obowiązuje posiadanie od 1 września 2018r.

                        sanepidowskiej  książeczki zdrowia.

   

  W klasach: TECHNIK żywienia i usług gastronomicznych, BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA: kucharz i cukiernik obowiązuje strój kucharski- biały kitel , spodnie granatowa lub czarna pepitka, granatowa zasłonka, białe tenisówki, czepek (możliwość zakupu w dniu 5.09.2018r od 10.30  na terenie szkoły ( koszt około 55 zł.)  

   

  Dla KELNERÓW obowiązuje strój kelnera – biała koszula/ bluzka koszulowa oraz czarne spodnie / spódnica.

   

   

  Dla HOTELARZY obowiązuje strój – biała koszula/ bluzka  koszulowa oraz czarne spodnie / spódnica.

   

   

  Wykaz podręczników dla poszczególnych klas znajduje się na stronie internetowej szkoły- www.zsguchorzow.pl

   

  Rodzice i uczniowie proszeni są o zapoznanie się ze statutem szkoły umieszczonym na stronie internetowej, w którym znajduje się również wewnętrzny  system oceniania.

   

   

 • Uczniowie na Stadionie Śląskim

  Uczniowie na Stadionie Śląskim

  15 czerwca uczniowie z klas 2c i 1 B wraz z opiekunami zwiedzili Stadion Śląski w Chorzowie. Przybliżona została nam historia obiektu - od momentu powstania aż do dnia dzisiejszego. Słynny Kocioł Czarownic to miejsce mające swój klimat, ale przede wszystkim piękna sportowa historie. Byliśmy w szatni reprezentacji Polski, w strefie odnowy biologicznej, na płycie stadionu oraz w strefie VIP. Obejrzeliśmy panoramę z tarasu widokowego oraz - ku uciesze młodzieży !- areszt. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, które oglądać można w naszej galerii.

 • IV DZIEŃ GASTRO

  IV DZIEŃ GASTRO

  7 czerwca odbył się IV Dzień Gastro - " DZIEŃ ODLOTOWYCH OKULARÓW" . Tym razem uczniowie nie stanęli na wysokości zadania jeśli chodzi o frekwencje. Chyba każdy myśli już o wakacjach. Ale szkoda, że nie chcę już się młodym ludziom zabawić. Jesteśmy jednak pozytywnie nastawieni. Nie porzucamy idei DNIA GASTRO. Powrócimy we wrześniu. Nadal będziemy zachęcać Was do wspólnej zabawy i odrobiny szaleństwa w szkole. 

  Zdjęcia w galerii IV Dzien Gastro .

 • Promocja ZSGU I Warsztatów Szkolnych na ulicach Chorzowa

  Promocja ZSGU I Warsztatów Szkolnych na ulicach Chorzowa
  W  środę 6 czerwca  na ulicach Chorzowa chwaliliśmy się naszymi  nowymi warsztatami szkolnymi.
  Daniel Skrabania i Agnieszka Rak  z koleżankami  i kolegami z klasy przygotowali poczęstunek w ramach Warsztatów Śląskich a uczniowie klasy 2 ck promowali naszą szkołę na mieście.
   
 • Gra logiczna escape room

  Gra logiczna escape room

  Dwóch uczniów z naszej szkoły: Marek Figaj i Arkadiusz Wodecki wzieło udział w grze logicznej "escape room". Tajemnicze miejsce znajduje się na strychu w ZSZ nr 2. Chłopcy byli zachwyceni zagadkami, które - wcale nie były takie proste. Najbardziej zaskakujący okazał się efekt wyjścia.

 • 3x Batko

  3x Batko

  Gratulacje dla Wiktorii Furas za zajęcie III miejsca w Konkursie 3xBatko!!!!!

 • Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego

  Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego

  Dnia 17.05. 18r. zakończył się etap szkolny konkursu z języka angielskiego zawodowego "Professionals in action". Zaprezentowano wtedy najlepsze prace uczniów z naszej szkoły.

  Natomiast 22.05.18r. odbył się finał i ogłoszenie wyników konkursu "Professionals in action"w Zespole Szkół Ekonomiczno - usługowych w Świętochłowicach.

  I miejsce zajęli Marcin Suty i Piotr Dors z klasy 3 a ZSGU.

  II miejsce zajęli Justyna Szklanny i Dariusz Sobera z klasy 2 c/k ZSGU.

  III miejsce zajęłą praca uczniów Weroniki Kotłowskiej i Patrycji Leśko z klasy 3 c/k ZSGU oraz Piotra S. z ZSEU w Świętochłowicach.

  Opiekunami konkursu byli naucyciele p. Ewa Ptok ZSGU i p. Joanna M.-H. z ZSEU.Zwycięzcom gratulujemy.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego-zawodowego.

 • Wycieczka do Krakowa klasy 2b i 3b

  Wycieczka do Krakowa klasy 2b i 3b

  W dniach 21-23 mają uczniowie klasy 2b i 3b byli na wycieczce w Krakowie.Atrakcji było mnóstwo. Między innymi : zwiedzanie podziemi rynku i fragmentu miasta z przewodnikiem oraz wystawy "Titanic.Prawdziwa historia", a także wycieczka do Ogrodu Botanicznego oraz wejście na Kopiec Kościuszki. Do tego wieczorne spacery po rynku i Kazimierzu. Humory odpisywaly pogoda również.

  Nowe zdjęcia w galerii Wycieczka do Krakowa klasa 2b i 3b.

 • Konkurs na grafitti

  Konkurs na grafitti

  Konkurs na grafitti promujące ZSGU rozstrzygnięty!

  W konkursie wzięło udział 9 prac. Uczniowie naszej szkoły wybrali pracę oznaczoną numerem 1, której autorką jest Marlena Niźnikiewicz z klasy 3b. Gratulujemy!!!

  Teraz czekamy na realizację projektu w przyszłym roku szkolnym. Wszystkie zgłoszone prace możemy zobaczyć w galerii.

 • Dni Chorzowa

  Dni Chorzowa
  Daniel Skrabania z 3k/c promował naszą szkołę w ostatnią sobotę 26.05.2018 podczas obchodów Święta Miasta Chorzów.
  Uczniowie z w "Warsztatów śląskich" wypiekli na tę okazję pierniczki według przepisu "śląskiej kucharki doskonałej" - pani Elżbiety Łabońskiej z jej ostatniej książki.
  Wspólnie z Miejskim Domem Kultury BATORY w osobie pani Joanny Radzik, oraz pani Elżbiety Łabońskiej swoją obecnością nasza szkoła uczciła 150 - lecie nadania praw miejskich Królewskiej Hucie, a także 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
    Dni Chorzowa - Obrazek 1
   
 • Otwarcie warsztatów

  Otwarcie warsztatów
  Już otwieramy nasze Warsztaty szkolne!
  Od 04.06. ruszamy pełną parą, tzn. gotujemy, pieczemy i organizujemy imprezy okolicznościowe dla naszych gości.
  Zapraszamy wszystkich naszych sympatyków i gości na PROMOCJĘ WARSZTATOWĄ, która będzie miała miejsce 30.05.2018 na rynku miasta oraz bezpośrednio w okolicach budynku warsztatów szkonych. Będziemy częstować naszymi pysznymi wyrobami!
   
  ZAPRASZAMY!!!
 • Darmowy kurs kas fiskalnych

  Darmowy kurs kas fiskalnych

  Darmowy kurs kas fiskalnych - Obrazek 1

 • IV DZIEŃ GASTRO

  IV DZIEŃ GASTRO

  Przypominamy ,7 czerwca IV Dzień Gastro.

    IV DZIEŃ GASTRO - Obrazek 1 IV DZIEŃ GASTRO - Obrazek 2

 • OSTATNI TYDZIEŃ STAŻU NA MALCIE!

  OSTATNI TYDZIEŃ STAŻU NA MALCIE!

  Dobiega końca staż dodatkowy uczniów na Malcie. Przez 3 tygodnie zagłębiali umiejętności zawodowe w hotelach,retauracjach,cukierniach. Nie mieli wyjscia musieli używaćangielskiego w każdej sytuacji. W czasie wolnym dokładnie poznali wyspę,zwiedzili Valettę, Mdinę, wyspę Gozo,Comino.

  Nie chcą wracać.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Staż - Malta 2018.

 • POŻEGNANIE

  POŻEGNANIE
  We wtorek 15 maja 2018 roku  zmarła pani Wiesława Wiechuła – wieloletnia nauczycielka, kierownik praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Gastronomiczno-Usługowych w Chorzowie.
   
  Urodziła się w 1950 roku w Staszowie. Od najmłodszych lat związana była z Chorzowem. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej  nr 31 w Chorzowie Batorym, następnie do Liceum  Ogólnokształcącego im. Marii Curie –Skłodowskiej w Chorzowie. W 1972 roku ukończyła studia na wydziale Handlu i Ekonomiki Żywienia w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Katowicach.
   
  Pracę zawodową rozpoczęła w 1972 roku w Zespole Szkół
  Zawodowych nr 2 w Rudzie Śląskiej, a od 1973 roku pracowała w naszej szkole. Początkowo jako nauczyciel, później wicedyrektor szkoły, a następnie jako kierownik praktycznej nauki zawodu.
   
  Była nie tylko wspaniałym i ofiarnym nauczycielem, a także ciekawym człowiekiem, kochającym ludzi i podróże. Tą pasją zarażała młodych, pokazując im, ze świat nie ma granic. Dla wielu wychowanków i współpracowników było to motywacją w życiu zawodowym i prywatnym. Chcąc naładować się pozytywną energią, odwiedzała Kraków, który był jej wielką miłością. Kochała teatr. Tą miłością zaraziła wielu swoich wychowanków. Pomimo że była nauczycielem przedmiotów zawodowych w czasach, w których młodzież trudno  zachęcić do odkrywania pasji, organizowała wyjazdy do krakowskich teatrów.  Zawsze organizowała ciekawe wyjazdy w kraju i za granicą. Z entuzjazmem przygotowała młodzież do wejścia do Unii Europejskiej. Było to spełnienie jej wizji świata, w której wszyscy ludzie, niezależnie od różnic kulturowych, są sobie bliscy i nie tworzą sztucznych granic. Wszystko co robiła, robiła z pasją.
   
  Realizowała się nie tylko w życiu zawodowym. Z wielkim poświęceniem łączyła pracę zawodową z życiem prywatnym. Była  szczęśliwą żoną, oddaną matką i babcią, była wzorem opieki nad swoimi starszymi rodzicami.
   
  Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały nauczyciel, wychowawca,  koordynator projektów unijnych. Ostatnie miesiące życia poświęciła szkole, przygotowując projekt, dzięki któremu uczniowie i nauczyciele będą zdobywać kwalifikacje zawodowe  oraz  nabędą cennych doświadczeń zawodowych.
  POŻEGNANIE - Obrazek 1
 • Pożegnanie IV-tych klas

  Pożegnanie IV-tych klas

  Czas płynie tak szybko. Dopiero byli pierwszoklasistami a teraz już wkraczają w dorosłe życie. Mamy nadzieję,że umiejetności zdobyte w murach naszej szkoły będą procentować w ich życiu zawodowym. Życzymy samych sukcesów!!!

  Akademię z okazji "Pożegnania IV-tych klas" przygotowała klasa IIIa pod opieką Pani Katarzyny Borowej, drobne upominki przygotowała Pani mgr Małgorzata Heyda ze swoją klasą IIIb. Dziękujemy za cudowe emocje. Zdjęcia z akademii można zobaczyć w galerii zdjęć.

 • "Pan Tadeusz muzycznie"

  "Pan Tadeusz muzycznie"

  18 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spektaklu zatytułowanym "Pan Tadeusz muzycznie". W nietypowy, ale interesujący i nowoczesny sposób przybliżone zostało dzieło wieszcza Adama Mickiewicza. Muzykę skomponował zespół "Pozyton sound" i " Music Mahol". Melodyjne reggoe i hip-hop oraz energetyczne aktorstwo dały epopei nowoczesny pazur. Spektakl na długo zapadnie w pamięci.

 • NOWE UMIEJĘTNOŚCI - NOWE SZANSE

  NOWE UMIEJĘTNOŚCI - NOWE SZANSE

  NOWE UMIEJĘTNOŚCI - NOWE SZANSE - Obrazek 1

 • Pomysłowość czwartoklasistów nie zna granic

  Pomysłowość czwartoklasistów nie zna granic

  Wczoraj 23 kwietnia na dużej przerwie nasi czwartoklasiści zaskoczyli wszystkich. Na podwórku szkolnym zorganizowali "plażę". Zabawa była fantastyczna. Na pewno zapamiętamy ich na długo.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Gastronomiczo-Usługowych
  Ul.Katowicka 64
  41-500 Chorzów
  e-mail: zsgu.sekretariat@interia.pl
  8.00-14.30
 • (+32) 24 11 725

Galeria zdjęć